4. kolo II. futbalovej ligy

13.08.2005 Celý región

FC Rimavská Sobota - Tatran Prešov 1:0 (0:0)\r\nGól: 88. Albert\r\nŽK: Mráz - Belejík, Piter, Bučko, Červenec\r\nrozhodovali: Hracho - Košecký, E. Cuninka\r\n1052 di...
FC Rimavská Sobota - Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 88. Albert
ŽK: Mráz - Belejík, Piter, Bučko, Červenec
rozhodovali: Hracho - Košecký, E. Cuninka
1052 divákov

Zemplín Michalovce - Družstevník Báč 1:1 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra \"B\" 2:0 (1:0)

V prvom polčase ovládali ihrisko domáci, ale z územnej prevahy nič nevyťažili. Po zmene strán boli ešte aktívnejší, ale Albertovu hlavičku kryl Štefanovič a ďalekonosná strela Sedláka tesne minula bránku. Tlak exligistu sa stupňoval a po množstve zahodených šancí rozhodol 2 minúty pred koncom Albert.

Slovan Duslo Šaľa - ŠK Odeva Lipany 5:3 (3:1)
Góly: 3. Hučko, 12. Vyskoč, 18. Dékány, 75. Vencel, 80. Lörinc - 9. Štofan (11 m), 56. Seman, 57. Angelovič
ŽK: Čavojský, Lancz, Valenský, Gašparík - Angelovič, Seman
rozhodovali: Bereník - Likavský, Jankovič
734 divákov

Favorizovaný domáci kolektív začal zostra a už v 4. min prestrelil Hučko vybiehajúceho Hvozdu. Hostia vyrovnali už v 8. min, keď Štofan premenil pokutový kop za podrazenie Janiča. Chemikov to však nezlomilo a v priebehu 10 minút otočili skóre po presných zásahoch Vyskoča a Dékányho. Po obrátke však domáci trochu podcenili súpera, hrali laxne a v priebehu minúty už bolo vyrovnané. Domáci však potvrdili svoje kvality a dotiahli stretnutie do víťazného konca. V 60. min ešte neplatil gól Lancza pre postavenie mimo hry, ale góly najlepšieho strelca súťaže Vencela a profesorský gól Lörinca po obídení aj brankára už platil a Duslo si pripísalo ďalšie tri body do tabuľky.

Slovan Bratislava - HFC Humenné 1:0 (0:0)
Gól: 88. Sloboda
ŽK: Ševela, Mojský - Zvara
rozhodovali: Doboš - Schmidt, Fajčík
2120 divákov

Slovan začal aktívne, ale patrila mu len prvá štvrťhodinka. Hostia čoraz viac dokazovali, že na Tehelné pole neprišli len brániť. Ich hru výborne dirigoval Zvara. Do prestávky mali štyri dobré príležitosti, brankár domácich Kiss bol však proti. Po zmene strán sa Slovan stále viac presadzoval, ale veľa zachránil brankár hostí Fedor. V záverečnom tlaku domácich dal rozhodujúci gňol v 88. min striedajúci Sloboda a Slovan zostal naďalej bez straty bodu na čele tabuľky

MFK Košice - FC Senec 2:1 (2:0)
Góly: 33. Bašista, 44. Piatka - 67. M. Kováč
ŽK: 30. R. Kráľ - 55. Ľ. Michalík, 66. Guldan, 79. Rožník
rozhodovali: Michlian - Gonda, Benko